Zabte ošklivé2022-11-21T14:20:13+01:00

Project Description

ZABTE OŠKLIVÉ

Crazy crimi erotic science & politic fiction

Parodie americké tvrdé školy z pera světoznámého člena kolegia patafyziky. Absurdní příběh plný dramatických zvratů, ve kterém jde o budoucnost lidstva – alespoň tedy jeho méně hezké části.
Hlavní hrdina, mladý atletický Adonis Rock Bailey, je unesen z baru na záhadné místo, kde je nucen milovat se s božsky nádhernou dívkou. Protože však složil slib panictví, odmítne. Po propuštění začne se svými přáteli pátrat po únoscích. A to, jak jejich pátrání dopadne, vám odhalí naše nová inscenace…

Hlavním účelem je vtáhnout diváka do Vianova absurdního, hravého, jazzové světa, k smrti ho pobavit a dopřát mu během jediného večera řadu katarzních zážitků, které by jinde jen tak neprožil.

Premiéra 27. listopadu 2017 v Žižkovském divadle Járy Cimrmana

Délka představení: 1:30 s přestávkou

O hře

Autor: Boris Vian alias Vernon Sullivan
Překlad: Vladimír Landa
Dramatizace: David Pečírka
Režie: Petr Vodička
Hudba: Josef Počepický
Texty písní: Petr Vodička
Scénografická spolupráce: Hynek Dřízhal
Kostýmy: Lenka Polášková
Autor komiksových ilustrací: Miloš Mazal

Hrají

Zita Morávková, Adéla Petřeková / Vladimíra Benoni, Václav Rašilov, Miloš Mazal, Lubor Šplíchal, Patrik Vojtíšek, Václav Krátký / Petr Buchta

Galerie

Poděkování a recenze

Poděkování těm, bez kterých by představení nespatřilo světlo světa:
Romaně Staehelin, Jiřímu Cuhrovi, Jiřímu Ferrovi, Alanu Jarošovi a firmě Laka cz s.r.o., Štěpánu Ladányimu, Pavlu Rukavičkovi a firmě Hanskar trading s.r.o., Janu Strnadovi a firmě MGC servis, Miloši Vackovi.

Herci se černobílých rolí chopili s dostatečnou ironií a dávají divákovi dopřát pravou atmosféru brakových románů. Jak už děj naznačuje, inscenace ozdobená živou hudbou se nedá pojmout jinak než s nadhledem. Ten pražské scéně rozhodně nechybí. Vedle humoru kus doplňují povedené animované projekce, které dokreslují lehkou komiksovou atmosféru.
(idnes.cz)

Největším plusem inscenace je „scénografie“, kterou tvoří komiksové ilustrace Miloše Mazala. Místo náročné výměny kulis tak stačí plátno a promítačka. Ilustrace dobře dokreslují i drsnost hlavního hrdiny a tajných služeb, jež mu přispěchají na pomoc.
(kulturio.cz)

80% Je to tak absurdní, až je to dobré! Tedy pokud jde o předlohu. V hlavní roli Vašek Rašilov? Super! Škoda, že není tak „populární“, jako jeho starší bratr. Ano, televizní diváci, Češi, nevědí, o co přicházejí, ale takových případů je nespočet. Je vidět, že tahle parta má za sebou kus, poměrně velký, dobré práce.
(i-divadlo.cz)

Přátelé! Divadlo AQUALUNG uvádí: Vernon Sullivan = Boris Vian: „Zabte ošklivé!“ Pokud jste: a) fandové žánru, b) čtenáři Viana nebo c) se smáli, až jste si mysleli, že se počůráte nebo zemřete u Mazaného Filipa a Muže z Acapulca – JDĚTE NA TO!!! Já jsem b) a nejvíce c) a jsem totálně happy a vysílenej divák!
(facebook.com)

Program