Muži ve zbrani2022-11-21T16:22:11+01:00

Project Description

MUŽI VE ZBRANI

Celá Zeměplocha jest jevištěm!

Divadelní fantasy z podivného i podivuhodného města Ankh-Morporku, které ohrožuje neznámá, ozbrojená postava. Místní občanské nepokoje může uklidnit jen přímý potomek bývalých králů, současný člen Noční hlídky, adoptovaný trpaslík, desátník Karotka. Ten však o získání takového postu nestojí… Po čem tedy touží?

Vlkodlačice, upír, trpaslíci, trollové, šlechta – celé panoptikum, které čtenáři znají z literární předlohy – tentokrát živě, v životní velikosti a na divadelních prknech!

Premiéra 8. září 2015 v Žižkovském divadle Járy Cimrmana.

Délka představení: 2:20 (s přestávkou)

O hře

Autor: Terry Pratchett
Překlad: Jan Kantůrek
Úprava pro jeviště: Stephen Briggs
Režie a úprava textu: Petr Vodička
Hudba: Filip Nebženský
Scéna: Karel Čapek
Kostýmy: Agnieszka Pátá
Dramaturgie: Kateřina Šplíchalová Mocová

Hrají

Zita Morávková, Barbora Mošnová, Štěpán Benoni / Gustav Hašek, Martin Dusbaba, Václav Krátký, Miloš Mazal, Jaroslav Slánský, Lubor Šplíchal a Patrik Vojtíšek. Hlas poznámky pod čarou: Lukáš Hlavica

Galerie

Recenze

Skvěle pojaté kulisy, které velice snadno herci měnili a přidané hodnoty, u kterých publikum brečelo smíchy nás držely v příjemném tempu zábavy a myslím, že i pan Pratchett sám by toto představení schválil se zvednutými palci (a to prosím i s faktem, že neuměl česky ani slovo).
(discworld.cz)

65 % Hravá inscenace a myslím, že odehraná s nadšením. Fantasy jsem na divadle ještě neviděla a vida, jde to! Pár dokonalých fórků, funkční scéna (i když někdy možná zbytečně přestavovaná – někdy skoro nešel poznat rozdíl), mohlo to být trošku kratší. Z herců nejvíc zaujal M. Dusbaba. Fajn oddychovka.
(i-divadlo.cz)  

Program

Muži ve zbrani

Divadelní fantasy z podivného i podivuhodného...

4. 10. 2024
19:00:00