Maškaráda2022-11-21T16:11:20+01:00

Project Description

MAŠKARÁDA

Přátelé i první návštěvníci Zeměplochy! Svět opery je podivnější, než si člověk nebo troll dokážou představit. Ale také neodolatelně přitažlivý. Opera pomůže někomu svou pravou tvář skrýt, jinému ji odhalit.  Přijďte spolu s čarodějkami pátrat po pravé tváři Ducha opery. A pokud uvidíte padat lustr, neutíkejte, protože: „Šou musí pokračovat.“

-Váš Duch opery

Premiéra 17. září 2018 v Žižkovském divadle Járy Cimrmana.

Délka představení: 2:45 s přestávkou

O hře

Autor: Terry Pratchett
Překlad: Jan Kantůrek
Úprava pro jeviště: Stephen Briggs
Režie: Martin Tichý
Hudba: Jana Holmanová a Filip Nebřenský
Scéna: Hynek Dřízhal
Kostýmy: Jitka Fleisleber a Johanka Janková
Loutka Krysího Smrtě: Marcela Koko Jeřábková
Steampunkové počítadlo: Daniel Bernard
Dramaturgie: Kateřina Mocová
Produkce: Klára BasjukKarolína Hájková a Ivana Minářová

Hrají

Eva Leinweberová, Zita Morávková, Barbora Valentová, Barbora Poláchová, Barbora Mošnová, Markéta Mandová, Václav Krátký, Petr Gelnar, Václav Rašilov, Lubor Šplíchal, Miloš Mazal, Patrik Vojtíšek

Galerie

Poděkování a recenze

Poděkování patří všem našim přátelům, sponzorům a pomocníkům, jmenovitě pak Petru Belešovi, Danielu Bernardovi, Jiřímu Cuhrovi, Věře Dědkové, Ladislavu Henclovi, Marthě Jones, Jakubu Kvasnicovi, Lence Nereuterové, Jardovi Růžičkovi, Kláře Kučerové, Filipu Porubskému, Luboši Šťovíkovi a Jakubu Trnkovi.

Již od první chvíle je jasné, že tady jde o zcela osobité vlastní nastudování a nikoliv jen o kopii úspěšné hry z Dlouhé. Díky tomu ani znalý divák neztrácí pozornost, či znuděně neodříkává spolu s herci v hlavě repliky, které již zná odjinud. Mnoho fanoušků jistě potěší několik drobných detailů, které DvD do svého představení nezahrnulo, ale Aqualung na ně nezapomněl.
(discworld.cz)

Výkony celého souboru Maškarády se nedají nic jiného než vyzdvihnout a myslím si, že obsazení bylo provedeno dokonale, protože každý z členů do své role rozhodně pasuje a je vidět, že do toho všichni dávají všechno. Můj obdiv pak konkrétně má Barbora Valentová za skvělé pěvecké party a za ty náleží obdiv i Barboře Mošnové, neboť i falešný zpěv dá přeci jen zabrat. Zvláštní zmínku si pak jistě ještě zaslouží i trojice Patrik Vojtíšek, Petr Gelnar a Miloš Mazal, kteří během představení průběžně hrají dohromady cca jedenáct postav, takže klobouček.
(Zápisky jedné hrušky)

Pro mě osobně největší úskalí, kterého jsem se obávala už dopředu, představovalo obsazení postav Bábi Zlopočasné a Stařenky Oggové. Rolí se ujaly Zita Morávková a Eva Leinweberová, musím uznat, že obstojně. Ale. Pro role letitých čarodějek, protřelých životem v Lancre, byly obě herečky přeci jen mladé. A – ač je paradoxní, že se to zdá být mínusem – Eva Leinweberová na roli Stařenky vypadá příliš dobře. U této blonďaté divy vás nezaskočí, že coby Stařenka Oggová sepsala kuchařku obsahující recepty jako Jahodový klátil.
(kulturio.cz)

Program