Je pátek, 10.dubna 2020, 21:27 hod.
Čas tak akorát na retro sci-fi divadlo ... AQUALUNG

O představení
Zpět Zpět do Repertoáru
Cyrano

Edmond Rostand

 

Slavná tragická komedie o lásce bez kompromisů a o kompromisech lásky. O tom, že ideální láska je dvouhlavá hydra i jediný smysl života.

 

Překlad Jindřich Pokorný a Petr Kopta
Režie
Štěpán Chaloupka
Úprava textu
Štěpán Chaloupka a Kateřina Mocová
Scéna
Renáta Pavlíčková
Kostýmy
Petra Krčková
Hudba
Vít Brukner
Hlasová spolupráce
Jiřina Hůrková
Šerm
Karel Basák
Dramaturgie
Kateřina Mocová
Výroba scény
Radomír Vosecký

 

HRAJÍ:

Natálie Topinková (Roxana), Lubor Šplíchal (Cyrano) a Václav Krátký (Kristián), Jiří Zeman, Martin Dusbaba, Patrik Vojtíšek, Štěpán Benoni a Barbora Valentová/Jana Birgusová.

 

Premiéry: 28. a 29. září 2005 v Divadle NABLÍZKO

Poslední uvedení v červnu 2007

 

Představení vzniklo za podpory Ministerstva kultury ČR, Magistrátu Hl. m. Prahy, městské části Praha 1 a NADACE ŽIVOT UMĚLCE.

 

CyranoCyranoCyrano

 

Cyrano alias Lubor Šplíchal miluje Roxanu, kterou hraje Natálka. Ta ale touží po mladém krásném Kristiánovi v podání Václava Krátkého. Aby té romantiky nebylo příliš, v představení zazní hudba od Víta Bruknera, která jde tak trochu záměrně proti klasice. Na místech, kde byste čekali romantickou árii, uslyšíte rockový nářez. I přesto, že jde o drama, kde nechybí ani smrt, určitě se také zasmějete.
(vltava.rozhlas.cz)


Žižkovské divadlo Járy Cimrmana městská část Praha 3 www.railreklam.cz Scénografie www.studiotesa.cz SoundSquare i-divadlo.cz Klub mladých diváků Steamzine.cz - e-zin českého steampunku
Činnost Divadla AQUALUNG podporují