Je pátek, 10.dubna 2020, 20:25 hod.
Čas tak akorát na retro sci-fi divadlo ... AQUALUNG

O představení
Zpět Zpět do Repertoáru
Pytlákova schovanka 2010 aneb Šlechetný milionář

Offbeatová opereta o tom, kterak počestná dívka z lesní samoty dobyla velkoměsto a srdce milionářovo

 
Po stopách krásné a nevinné Elén Hadrbolcové, tohoto času na útěku, za novým životem, kariérou zpěvačky a také za René Skalským, mužem zcela fatálním.

 

Autoři: Rudolf Jaroš, Milan Naháč, Josef Neuberg, František Vlček
Úprava a režie: Ondřej Lážnovský
Hudba: Josef Počepický, Lukáš Schmiedt
 
Scéna: Hynek Dřízhal
Kostýmy: Jitka Kotik a Veronika Moudrá
Dramaturgie: Kateřina Šplíchalová Mocová
Hudební doprovod: AQUAJAZZ

 

HRAJÍ:

Tereza Krippnerová, Zuzana Dřízhalová († 16.9.2011) / Jaroslava Leufenová, Lubor Šplíchal, Petr Gelnar, Viktor Dvořák / Radim Jíra, Martin Dusbaba, Ondřej Lážnovský

 

 

Galerie

 


Premiéra 20. a 21. května 2010 na lodi Tajemství

 

Délka představení: 1:15 (bez pauzy)

 

Vznik inscenace podpořily Ministerstvo kultury ČR a NADACE ŽIVOT UMĚLCE.


Obdivovatelé roztomilé parodie Martina Friče z roku 1949 rozhodně nepřijdou o zásadní okamžiky příběhu, pomalu, ale jistě spějícímu k happy-endu. Nicméně, v žádném případě se nejedná o mechanickou nápodobu filmu. Naopak, jde o čirý divadelní útvar s využitím loutek a malovaných plošných rekvizit, s výraznou hereckou stylizací. Je doslova prošpikován slovními, pohybovými, ale i vizuálními gagy.
(vltava.rozhlas.cz)

80% Hodina a půl smíchu i dojetí a skvělé hudby!
(Verena, i-divadlo.cz)

Lubor Šplíchal držel glanc po celou dobu premiérové plavby, intonací Oldřicha Nového („Vy se chvějete, Elén!“) vykouzlil četné dámské úsměvy. Chápavý sluha Bolton (Petr Gelnar) svého pána neopouští ani v nečekaných finančních nesnázích a jeho replika: „Milostivá, kéž vám krb nikdy nevyhasne“ se stává hláškou večera. Elénina Matka (Zuzana Dřízhalová nebo Perla Kotmelová) v sobě nese nostalgii i komiku grotesek. Scéna, v níž se objevují dva myslivci, kterým v okénku nalévá hostinský, je vtipným výtvarným „klipem“.
(ct24.ceskatelevize.cz)


Žižkovské divadlo Járy Cimrmana městská část Praha 3 www.railreklam.cz Scénografie www.studiotesa.cz SoundSquare i-divadlo.cz Klub mladých diváků Steamzine.cz - e-zin českého steampunku
Činnost Divadla AQUALUNG podporují