Je sobota, 4.dubna 2020, 0:50 hod.
Čas tak akorát na retro sci-fi divadlo ... AQUALUNG

O představení
Zpět Zpět do Repertoáru
MUŽI VE ZBRANI

Celá Zeměplocha jest jevištěm!

Divadelní fantasy z podivného i podivuhodného města Ankh-Morporku, které ohrožuje neznámá, ozbrojená postava. Místní občanské nepokoje může uklidnit jen přímý potomek bývalých králů, současný člen Noční hlídky, adoptovaný trpaslík, desátník Karotka. Ten však o získání takového postu nestojí… Po čem tedy touží?

Vlkodlačice, upír, trpaslíci, trollové, šlechta - celé panoptikum, které čtenáři znají z literární předlohy - tentokrát živě, v životní velikosti a na divadelních prknech!

Autor:
Terry Pratchett
Překlad:
Jan Kantůrek
Úprava pro jeviště:
Stephen Briggs
Režie a úprava textu: Petr Vodička
Hudba: Filip Nebřenský
Scéna: Karel Čapek
Kostýmy: Lenka Polášková, Agnieszka Pátá
Dramaturgie: Kateřina Šplíchalová Mocová

HRAJÍ:
Zita Morávková, Barbora Mošnová, Štěpán Benoni / Gustav Hašek, Martin Dusbaba, Václav Krátký, Miloš Mazal, Jaroslav Slánský, Lubor Šplíchal a Patrik Vojtíšek. Hlas poznámky pod čarou: Lukáš Hlavica

 

 

Galerie

 

 

Premiéra 8. září 2015 v Žižkovském divadle Járy Cimrmana.

 

Délka představení: 2:20 (s přestávkou)


Skvěle pojaté kulisy, které velice snadno herci měnili a přidané hodnoty, u kterých publikum brečelo smíchy nás držely v příjemném tempu zábavy a myslím, že i pan Pratchett sám by toto představení schválil se zvednutými palci (a to prosím i s faktem, že neuměl česky ani slovo).
(discworld.cz)
65 % Hravá inscenace a myslím, že odehraná s nadšením. Fantasy jsem na divadle ještě neviděla a vida, jde to! Pár dokonalých fórků, funkční scéna (i když někdy možná zbytečně přestavovaná - někdy skoro nešel poznat rozdíl), mohlo to být trošku kratší. Z herců nejvíc zaujal M. Dusbaba. Fajn oddychovka.  
 (i-divadlo.cz)  

Žižkovské divadlo Járy Cimrmana městská část Praha 3 www.railreklam.cz Scénografie www.studiotesa.cz SoundSquare i-divadlo.cz Klub mladých diváků Steamzine.cz - e-zin českého steampunku
Činnost Divadla AQUALUNG podporují