Je pondělí, 17.prosince 2018, 1:59 hod.
Čas tak akorát na retro sci-fi divadlo ... AQUALUNG

O představení
Zpět Zpět do Repertoáru
Válka s mloky

Apokalyptická vize o konci světa

 

Ani utopie, ani sci-fi. Čistá divadelní realita.

Je Mlok inteligentní? – Ano. Je pracovitý? – Jistě. Chce být podřízený člověku? – Ne. Půjde do konfliktu? – S největší pravděpodobností.

Mysleli jsme, že jsme si je ochočili. Ale oni si ochočili nás.

 

Autor: Karel Čapek

Úprava a režie: Ondřej Lážnovský

Hudba: Matěj Belko a Tereza Krippnerová 

Scéna: Hynek Dřízhal

Kostýmy: Jitka Kotíková

Dramaturgie: Kateřina Mocová

Hudební doprovod: AQUAJAZZ

 

HRAJÍ:

Zita Morávková, Zbigniew Kalina / Václav Rašilov, Lubor Šplíchal, Petr Gelnar, Ondřej Lážnovský, Viktor Dvořák / Václav Krátký

 

 

Galerie

 

 

Premiéra 23. a 24. května 2012 na Divadelní lodi Tajemství Divadla bratří Formanů.


Délka představení: 1:20 (bez pauzy)

 

90% Skvělá inscenace Ondřeje Lážnovského rozhodně stojí za shlédnutí. Povedlo se mu odlehčit toto závažné téma, ale zároveň nás neušetřil mrazení v zádech. Naprosto skvělý Z.Kalina (zazářil už v představení Mistr Hus) a úžasná Z.Morávková, která své postavy představuje s naprostou lehkostí a humorem, mimo to i skvěle zpívá. Divadlo Aqualung opět zazářilo.
(Alena Richmanová, i-divadlo.cz)

65% Nemůžu se ztotožnit s míněním zbytku redakce, že účelem této inscenace je "prostě pobavit". Naopak, odlehčený (a tedy zlehčující) tón v kontrastu se zachovaným Čapkovým apelem je poselství samo o sobě, nejvýrazněji přítomné v přednášce "co vydrží mloci" a závěrečné čecháčkovsky pštrosí scéně. Jestliže Karel Čapek varoval mimo jiné před možnými důsledky přístupu "nás se to přece netýká", Ondřej Lážnovský poukazuje na jeho dnešní formu "chci se bavit a ne řešit vážné věci".
(Jiří Koula, i-divadlo.cz)


Žižkovské divadlo Járy Cimrmana městská část Praha 3 www.railreklam.cz Scénografie www.studiotesa.cz SoundSquare i-divadlo.cz Klub mladých diváků Steamzine.cz - e-zin českého steampunku
Činnost Divadla AQUALUNG podporují