Je sobota, 4.dubna 2020, 2:38 hod.
Čas tak akorát na retro sci-fi divadlo ... AQUALUNG

O divadle Aqualung

AQUALUNG je divadlo pro ty, kteří se chtějí bavit, smát i snít.

 

Naše divadelní továrna na sny hraje svému nekonvenčnímu publiku již od roku 2006. Po přejmenování původního Divadla NABLÍZKO a několika stěhováních jsme v roce 2011 zakotvili v Žižkovském divadle Járy Cimrmana, kde hrajeme vždy od září do poloviny května (více informací). V minulosti jste nás mohli v letních měsících zastihnout i na Divadelní lodi Tajemství Divadla bratří Formanů (více informací).

 

Sál Žižkovského divadla Járy Cimrmana     
Najdete nás v Žižkovském divadle, kde budete obklopeni aurou nejslavnějšího českého génia. 

 

AQUALUNG je divadlo plné paradoxů, zvratů a překvapení. Je to divadlo hravé i dramatické, s tituly plně nezávaznými, ale i myšlenkově zásadními. Vybrat si můžete mezi Čapkovou Válkou s mloky, Prattchetovými Muži ve zbrani, Vijanovým Zabte ošklivé nebo autorským Draculou Kryštofa Hanzlíka či dalšími tituly.


Pro koho je naše divadlo? Pro všechny, kteří mají svobodnou duši a fantazii. Pro ty, kteří se chtějí v divadle zasmát, pro zadumané snílky, pro moderní romantiky, utopisty… Obvykle volíme formu „kabaretu“ a „revue“. Kdo by v naší zemi neznal Voskovce a Wericha a jejich volné a zábavné férie? Nebo O. Lipského a J. Brdečku? Právě oni jsou naší velkou inspirací. Kombinujeme klasické činoherní herectví s moderními a alternativními principy a technologiemi. V AQUALUNGU se tedy nedočkáte přísného realismu – naopak – razíme humor, fantazii a metaforu!


Máte rádi estetiku steampunku? Pak jste u nás doma. Steampunk jsme si zvolili jako nám blízkou, naivně pozitivní vizi technického světa, obracející se k idylické minulosti. K vizionářství přelomu 19. a 20. století, kdy se věřilo, že nic není nemožné. Tak, jak je mechanika odlišná od člověka ze své podstaty, tak existují lidé, kteří jsou svou vnitřní „mechanikou“ odlišní od dalších svého rodu. A právě o těch jsou naše představení.

 

http://divadloaqualung.cz/galerie/aquajazz/74812_07.jpg      aquajazz


Naše představení doprovází živá hudba dvorní kapely AQUAJAZZ. Vybrané večery se dále nesou na vlnách hudby a po skončení našich komediálně-závažných kusů zahrají naši muzikanti k poslechu a tanci (sledujte, prosím, aktuální program).


Žižkovské divadlo Járy Cimrmana městská část Praha 3 www.railreklam.cz Scénografie www.studiotesa.cz SoundSquare i-divadlo.cz Klub mladých diváků Steamzine.cz - e-zin českého steampunku
Činnost Divadla AQUALUNG podporují